MAKALELER

Zirkonyum Diş

Metal yerine beyaz zirkonyum alaşımdan meydana geldiği için hem dayanıklılık hem de estetik sağlar.

Dayanıklığının fazla olması sebebiyle özellikle arka bölgeler de tercih edilir. Metal yerine beyaz zirkonyum alaşımdan meydana geldiği için hem dayanıklık hem de estetik sağlar.

Zirkonya esaslı materyaller bugün hem arka hem de ön bölgedeki dişlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Mekanik direnci biyolojik uyumu ve kırılma direnci ile diğer dental materyaller arasından sıyrılmaktadır. Zirkonya içeren estetik restorasyonların kırılma direnci 900 ile 1400 Mpa arasındadır.

Diğer restorasyonlara göre bu dirençle diğer materyallerden ayrılmaktadır. Bunun yanında estetik açısından ve de sağlık açısından da diğerlerine göre başarılıdır.

Işık geçirme özelliği sayesinde doğal dişlere yakın bir estetik görüntü sağlarlar. Onları metal seramikten ayıran en büyük özellikleridir. Teknolojinin yardımıyla birlikte CAD sistemlerinin bütün avantajlarından faydalanarak sürekli olarak geliştirilen yazılımlar yardımıyla üç boyutlu tasarımlar yapılmakta ve geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra insan hatası elimine edilerek kusursuza yakın restorasyonlar üretilmektedir.